KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912098
nr 1491 2098
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Oljemålning, Motiv från Djurgården. Signerad, daterad 1927. Olja på pannå, 40x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x45 cm
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
måndag 26 september 2022
kl 18:52:32
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Nils Carlstedt
svensk målare.
Läs mer om Nils Carlstedt